top of page

Možná se ptáte kdo vlastně jsme, co děláme a proč. A my pro Vás máme odpověď.

Za Biatlonem do obýváku stojí skupinka tří projektantů. Tedy čtyř. Děda, který první prototyp terče vyrobil pro svá vnoučata, je vlastně také projektant. Možná právě proto, že hlavní profesní náplní projektanta je práce u počítače, při které pohybujeme maximálně tak rukama po klávesnici, se rádi bavíme sportem. A možná právě proto, že máme jako projektanti rádi ten pocit, že nám pod rukama vzniká cosi užitečného, vznikl Biatlon do obýváku.

Už dlouho jsme v hlavě nosili myšlenku, že bychom mohli vyrábět něco, co by lidem kolem nás dělalo radost a co by souviselo s našimi zálibami. A vlastně jsme tak trochu tušili, co by to mělo být. Celou tu dobu nám totiž v zasedací místnosti firmy stával první prototyp terče. Tenkrát to ještě bývalo pár papírových koleček nalepených na dřívkách. Pravidelně jsme se ale k němu chodili odreagovat při náročných pracovních dnech, často posloužil k odlehčení firemních jednání. Naše děti a vnoučata, pro které vlastně primárně vznikl si ho s nadšením brávali domů na hraní. Pak přišlo jaro roku 2020, s ním první vlna koronaviru, karanténa, homeoffice. A to byl pro nás hlavní impulz k tomu dát nápadu reálné obrysy.

Hned na počátku jsme se rozhodli, že chceme být českou hračkou. Nechceme dovážet materiál přes půl zeměkoule, a naopak bychom rádi podpořili spoustu šikovných českých ručiček, které se v době covidové ocitly mnohdy v nelehké situaci. A tak dnes díky terči dáváme práci drobným českým živnostníkům, malým či větším firmám. Například Pavel Vokáč, drobný živnostník vyrábějící dřevěné dekorace, nás při každé objednávce přesvědčí o tom, že spolupracujeme s těmi pravými lidmi. Jeho ochota, vstřícnost a nadšení pro práci je nám vzorem. Podařilo se nám navázat spolupráci také s partnerem, o němž se nám na začátku ani nesnilo. Tím partnerem není nikdo menší nežli firma PETROF - ryze český výrobce klavírů s věhlasným jménem a mnohaletou tradicí! Jejich precizní práce se dřevem je světový unikát a věděli jsme, že je to pro naše terče ta nejlepší péče, jakou jim můžeme dopřát.

 

Výrobkem také přímo podporujeme Český biatlonový svaz. Ten nám na oplátku nabídl spolupráci, které si moc vážíme. V nadcházející biatlonové sezóně, která bude pravděpodobně probíhat bez diváků, bychom chtěli vtáhnout diváky do dění na stadionu alespoň pomocí Biatlonu do obýváku. Vyčistí střeleckou položku rychleji naši reprezentanti, nebo vy doma?   

Na podzim roku 2020 jsme se rozhodli náš výrobek uvést na trh. V nelehké době máme snahu udělat radost nejen biatlonovým fanouškům, sportovcům, dětem a rodičům ale i všem ostatním, kteří se rádi baví. Také Vás chceme trošku odlákat od neveselých zpráv a přimět k pohybu.

V úctě Vaši 

Daniel Rűck, Kristýna Vohradníková a František Havránek

 

bottom of page